Kubeczek menstruacyjny

Beppy Cup

Innowacyjny design = Nie przecieka, Komfort i swoboda ruchów, Seks podczas okresu, Jeden uniwersalny rozmiar

Najczęściej zadawane pytania

Użytkowanie kubeczka menstruacyjnego Beppy Cup

Czy muszę zwolnić podciśnienie, które wytwarza się przed wyjęciem kubeczka?

Lepiej jest zawsze zwalniać podciśnienie w kubeczku menstruacyjnym. Po prostu naciśnij kubeczek z jednej strony. Dzięki pętelce do wyjmowania możesz ostrożnie wyjąć kubeczek.

Jak założyć kubeczek?

Chwyć kubeczek dwoma rękami i ściśnij go razem. Złóż kubek na środku i przytrzymaj górną część kubka jedną ręką. Przyjmij wygodną pozycję, kucając, na toalecie lub z jedną nogą uniesioną do góry (zalecamy zdecydowanie pozycję stojącą) i włóż kubeczek tak głęboko, jak to możliwe. Kubeczek menstruacyjny powinien znajdować się jak najbliżej szyjki macicy. Prawidłowa pozycja zależy od wysokości Twojej szyjki macicy. Po zwolnieniu kubeczka, rozłoży się on automatycznie. 

Wskazówka: Istnieją różne metody składania kubeczka. Eksperymentuj, aby sprawdzić, która metoda składania jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Skąd mam wiedzieć, że kubeczek został prawidłowo umieszczony?

Kiedy kubek jest włożony, jego dno powinno być płaskie (bez większych nierówności lub wgnieceń). Jeśli ma nierówności, obróć kubeczek na siebie, aż fałdy znikną.

Jak wyjąć kubek menstruacyjny Beppy Cup?

Przed wyjęciem kubka upewnij się, że próżnia została zlikwidowana. Robi się to poprzez naciśnięcie kubka z jednej strony. Następnie można ostrożnie wyjąć kubek używając poręcznej pętli do wyjmowania.

Czy podczas używania kubeczka Beppy Cup może dojść do przeciekania?

Beppy Cup wyróżnia się spośród innych tradycyjnych kubków innowacyjną konstrukcją zapobiegającą przeciekaniu. Beppy Cup posiada zapobiegającą przeciekaniu obręcz, która utrzymuje płyn menstruacyjny w kubeczku. Pozwala to nawet współżycie seksualne podczas menstruacji. Przy prawidłowym umieszczeniu kubeczka, przy przeciętnym krwawieniu miesiączkowym i używaniu go nie dłużej niż 8 godzin, kubeczek nie powinien przeciekać. 

Nie mogę wyjąć kubeczka, co powinnam zrobić?

Zachowaj spokój, im bardziej jesteś zrelaksowana, tym łatwiej będzie usunąć kubeczek. Włóż palce do pochwy i użyj palców, aby znaleźć pętlę do wyjęcia kubeczka. Czasami pomaga umieszczenie jednej nogi wyżej lub przyjęcie pozycji kucającej. Naciśnij lekko mięśniami dna miednicy, aby kubeczek zszedł nieco niżej.

Uwaga: Konieczne jest wyjmowanie kubeczka co pewien czas. Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie usunąć kubeczka menstruacyjnego.

Jakie są metody składania kubeczka?

Oto najbardziej zalecane metody składania kubeczka Beppy Cup:

– Składanie w literę  “U” lub “C”: Ściśnij kubeczek dwoma rękami u góry i złóż go wzdłuż na pół.

– Składanie typu „ punch down” w tulipana: Umieść palec wskazujący na krawędzi kubka i naciśnij w dół tak, aby kształtem przypominał tulipana.

– 7-Fold: Ściśnij kubek na środku i złóż jeden z rogów w kierunku środka tak, aby przypominał cyfrę 7. 

Sprawdź nasz blog, aby uzyskać więcej informacji

Przez ile lat mogę używać kubka menstruacyjnego Beppy Cup?

Kubeczek menstruacyjny może być używany przez kilka lat, jeśli jest używany ostrożnie. Zawsze upewnij się, że materiał nie wykazuje żadnych oznak starzenia się, takich jak drobne pęknięcia. Może się w nich gromadzić brud. Przestrzegaj odpowiednich środków higieny.

Czy mogę spać z założonym kubkiem menstrucyjnym?

Tak, możesz spać z kubeczkiem. Upewnij się, że nie używasz kubeczka dłużej niż 8 godzin w nocy. Wyczyść kubeczek i włóż go tuż przed pójściem do łóżka. Nie zapomnij wyjąć kubka natychmiast po zaśnięciu.

Jaki rodzaj sportu mogę uprawiać używając Kubeczka Beppy Cup?

Z kubeczkiem można uprawiać każdy rodzaj sportu. Joga, jazda konna, jazda na rowerze, pływanie, karate… wymyśl coś!

Czy mogę używać kubeczka Beppy Cup każdego dnia podczas miesiączki?

Tak, możesz używać kubeczka każdego dnia miesiączki. Wszystko co musisz zrobić, to zmieniać kubeczek w odstępach do 8 godzin. Nie używaj kubeczka Beppy Cup, kiedy nie masz miesiączki.

Czuję ból, kiedy używam kubeczka, dlaczego tak się dzieje?

Kiedy masz kubeczek w środku, nie powinnaś go czuć i nie powinnaś odczuwać żadnego bólu. Ostrożnie wyjmij kubeczek i włóż go ponownie. W przeciwieństwie do zwykłych kubeczków, kubeczek Beppy Cup jest wkładany głębiej, blisko szyjki macicy.

Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból podczas wkładania kubeczka, możliwe, że otworzył się on zbyt szybko. Zanim osiągnął on właściwą pozycję. Trzymaj kubeczek ściśnięty tak długo, jak to możliwe i puść go, kiedy włożysz go najgłębiej, jak to możliwe. 

Czy muszę osuszyć kubeczek przed włożeniem go do środka?

Nie, nie musisz osuszać kubeczka przed jego włożeniem, woda może pomóc w jego włożeniu, ponieważ działa jako naturalny lubrykant. Jednakże, kiedy kubeczek nie jest używany przez dłuższy czas, upewnij się, że został on odpowiednio osuszony.

Ponieważ kubeczek Beppy Cup jest bardziej miękki, czy można go otworzyć?

Kubeczek Beppy Cup ma miękki korpus, ale jego krawędź jest wystarczająco twarda, aby otworzyć się po włożeniu. Czasami potrzebna jest pewna praktyka.

Czyszczenie Beppy Cup

Jak czyścić kubek w domu?

 Krok 1. Wyczyść go

Najpierw umyj ręce i dobrze wypłucz kubeczek menstruacyjny zimną wodą od wewnątrz i na zewnątrz. Upewnij się, że dokładnie wyczyścisz części, które są trudniej dostępne, takie jak otwory wentylacyjne i przestrzeń pod wewnętrzną klapką. Wystarczy, że wypłuczesz kubeczek wodą lub bezalkoholowymi chusteczkami dla niemowląt. Możesz również użyć mydła o neutralnym pH do czyszczenia kubka, takiego jak Beppy Soapy. Nałóż je na powierzchnię i dobrze wmasuj letnią wodą. Dokładnie spłucz i powtórz czynność w razie potrzeby.

 

Krok 2. Sterylizuj go

Sterylizuj swój kubeczek Beppy Cup przed pierwszym użyciem, podczas miesiączki i po jej zakończeniu. Powinnaś czyścić kubeczek Beppy Cup dokładniej, jeżeli nie zamierzasz używać go przez dłuższy czas.

Istnieją różne metody sterylizacji kubeczka:

  1. Sterylizuj kubeczek w garnku z wrzącą wodą przez 3-5 minut. Ponieważ kubeczek menstruacyjny jest wykonany z silikonu, upewnij się, że kubeczek nie dotyka dna, aby uniknąć poparzenia.
  2. Umieść kubeczek w specjalnym pojemniku nadającym się do mikrofalówki z wodą i pozostaw do zagotowania na maksymalnie 3 minuty.
  3. Używając Beppy Steam + Sterilizer. Dodaj odrobinę wody do pojemnika, postaw kubek do góry dnem, zamknij pokrywkę i naciśnij przycisk. W ciągu zaledwie 8 minut Twój kubek będzie wolny od zarazków i bakterii. Nie używaj żadnego detergentu ani mydła w swoim Beppy Steam + Sterilizer, ponieważ może to spowodować zachwianie równowagi w pH pochwy i w efekcie wywołać nieprzyjemny zapach.
Jak mogę wyczyścić kubeczek, jeśli śmierdzi?

Może się zdarzyć, że kubeczek menstruacyjny zacznie nieprzyjemnie pachnieć z kilku powodów. Aby uwolnić kubeczek od nieprzyjemnego zapachu, jest kilka metod, które możesz wypróbować:

1) Namocz kubeczek przez noc w nadtlenku wodoru (3%).  

2) Zmieszaj ½ części wody i ½ części octu i pozostaw filiżankę na noc w tej mieszance.

3) Zagotuj filiżankę, dodając gałkę sody oczyszczonej do wrzącej wody. Następnie umieść kubek w pełnym słońcu, aby pozwolić mu wyschnąć.

Upewnij się, że po zastosowaniu jednej z powyższych metod umyjesz kubek ponownie mydłem o neutralnym pH, spłuczesz go wodą, a następnie wysterylizujesz we wrzącej wodzie. To głębokie czyszczenie jest obciążające dla materiału, z którego wykonany jest kubek, więc nie rób tego zbyt często.

Jeśli po tym zabiegu filiżanka nadal śmierdzi, istnieje prawdopodobieństwo, że zapachu nie da się z niej usunąć.

Jak usunąć plamy z krwi z mojego kubka?

Regularne używanie kubka może spowodować powstanie plam na kubku. Można je usunąć poprzez umieszczenie kubka w szklance lub pojemniku z wodą utlenioną (3%) na co najmniej 8 godzin. Nie rób tego zbyt często i ogranicz to do maksymalnie 3 razy w roku.

 

Dlaczego mój kubeczek zmienia kolor na żółtawy?

Wszystkie kubeczki menstruacyjne mogą się odbarwić. Krew menstruacyjna nadaje kubeczkowi żółtawy kolor, co jest normalne. Spożywanie ciemnych napojów takich jak Cola, kawa, czerwone wino i kurkuma może odgrywać ważną rolę w zabarwieniu kubeczka.

Jak wyczyścić urządzenie Steam+Sterilizer po osadzeniu się kamienia?

Jak usunąć kamień z mojego urządzenia Beppy Steam+Sterilizer? Po pewnym czasie w urządzeniu może osadzać się kamień, ponieważ woda z kranu zawiera minerały wapnia i magnezu. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku gotowania lub podgrzewania wody z kranu. Nie jest to niebezpieczne dla zdrowia człowieka. 

  1. Krok 1. Napełnij Beppy Steam+Sterilizer mieszaniną wody i soku z cytryny lub octu, tak aby cały kamień znalazł się pod mieszaniną.
  2. Krok 2. Włącz swój Beppy Steam+Sterilizer i pozwól mu się gotować przez 8 minut. Jeśli to konieczne, powtórz kroki 1 i 2 ponownie.
  3. Krok 3. Kiedy zobaczysz, że Beppy Steam+Sterilizer jest wolny od wapna, opłucz go czystą wodą.
  4. Zakończyłeś odkamienianie swojego Beppy Steam+Sterilizer.
Co mogę zrobić, jeśli jestem w miejscu publicznym i muszę wyczyścić swój kubek, ponieważ mam przy sobie tylko jeden kubek?

Jest możliwe, że zapomniałaś zabrać ze sobą drugi czysty kubeczek menstruacyjny. W takim przypadku możesz wyczyścić kubeczek bezalkoholowymi chusteczkami dla niemowląt lub po prostu wodą (z kranu lub butelki z wodą). Kiedy wrócisz do domu, wyjmij kubeczek tak szybko, jak to możliwe i wysterylizuj go przed ponownym włożeniem. Najlepiej jest mieć zawsze pod ręką drugi czysty, wysterylizowany kubeczek, aby móc go łatwo wymienić. 

Jak mogę wyczyścić otwory kubeczka Beppy?

Aby wyczyścić otwory kubeczka, zalecamy napełnić go niewielką ilością wody, położyć jedną rękę na górnej, otwartej części kubeczka, a drugą na dolnej. Delikatnie ściśnij kubeczek tak, aby woda wypłynęła z otworów. Użyj małej szczoteczki, takiej jak szczoteczka do zębów, aby jeszcze lepiej wyczyścić otwory.

Czy mój Kubeczek Beppy ma nieprzyjemny zapach?

Kubeczek sam w sobie jest bezzapachowy, ale możliwe jest, że po pewnym czasie zacznie nieprzyjemnie pachnieć. Dlatego ważne jest, aby najpierw wypłukać kubeczek zimną wodą, aby usunąć z niego wszelkie pozostałości krwi. Następnie należy użyć letniej wody i mydła do wypłukania kubka, a po wyczyszczeniu wysterylizować kubek, wkładając go do wrzącej wody na 3 minuty lub używając Beppy Steam+Sterilizer.

Informacje techniczne Beppy Cup

Jak duży jest ten kubeczek?

Pojedynczy rozmiar miseczki Beppy Cup jest porównywalny z rozmiarem S/M zwykłych miseczek. Jest to więc rozmiar pośredni. Średnica u góry wynosi 4,5cm, średnica u dołu 3,5cm, a całkowita długość miseczki to 6cm (w tym 1,5cm pętelka do odpinania).

Ile mililitrów (ml) płynu menstruacyjnego mieści się w kubeczku?

Kubeczek Beppy Cup ma pojemność 25ml (do klapki zapobiegającej przeciekaniu) – 30ml (pod otworem). Mimo, że kubeczek ma rozmiar porównywalny z rozmiarem S/M, Beppy Cup ma pojemność prawie jak kubeczek w rozmiarze L. Dzieje się tak za sprawą innowacyjnej konstrukcji. Zwykłe kubeczki są zwężane u dołu, podczas gdy Beppy Cup jest szerszy u dołu. Dzięki temu, można zebrać więcej płynu menstruacyjnego.

Podczas całej miesiączki, kobieta traci średnio 20-80 ml krwi. Kiedy kobieta traci więcej niż 120ml krwi podczas normalnego cyklu menstruacyjnego, jest to nazywane poważną utratą krwi.

 

Bezpieczeństwo Beppy Cup

Jak długo można używać kubeczka Beppy Cup?

Podobnie jak inne produkty menstruacyjne, kubeczek menstruacyjny możesz nosić przez 8 godzin na raz. Chociaż niektóre marki proponują 12 godzin, nie jest to rozsądne. Badania naukowe wykazały, że istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia T.S.S. (Toxic Shock Syndrome) w wyniku używania kubeczka. Dlatego też Beppy Cup jest zawsze dostępny w parach, abyś zawsze miała pod ręką czysty kubeczek.

Dlaczego mogę nosić kubeczek tylko przez 8 godzin, a nie 12?

Istnieje błędne przekonanie na temat czasu użytkowania kubeczków menstruacyjnych. Lepiej jest używać kubeczka do 8 godzin, aby zapobiec rozwojowi bakterii, które mogą prowadzić do T.S.S. (Toxic Shock Syndrome). Badania naukowe wykazały, że po 8 godzinach następuje wzrost bakterii Staphylococcus Aureus i produkcja TSST-1. Abyś czuła się czysto i świeżo przez 16 godzin, Beppy dostarcza dwa kubki zamiast jednego.

 

Co jeśli będę używać kubeczka Beppy 2 godziny dłużej niż jest to zalecane?

Możliwe jest noszenie kubeczka 2 godziny dłużej, ale należy pamiętać, że rozwój bakterii i TSST-1 wzrasta wraz z używaniem go dłużej niż 8 godzin. Z tego powodu istnieje zwiększone ryzyko rozwoju T.S.S. (Toxic Shock Syndrome). T.S.S. jest rzadką, ale bardzo poważną chorobą, która może prowadzić nawet do śmierci.

 

Czy mogę zachorować na zespół wstrząsu toksycznego, jeśli używam kubeczka menstruacyjnego?

Tak, możesz zachorować na T.S.S. jeśli używasz kubeczka menstruacyjnego. T.S.S. może wystąpić u każdego, także u mężczyzn. Badania naukowe wykazały, że istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia T.S.S. podczas używania kubeczka menstruacyjnego, tak samo jak w przypadku tamponów. Przeczytaj nasz blog, aby uzyskać więcej informacji.

Czy kubeczek menstruacyjny Beppy Cup jest bezpieczny?

Tak, kubeczek Beppy Cup został zaprojektowany w Holandii w oparciu o wysokie standardy jakości i posiada certyfikat SGS. Wykonany z silikonu klasy medycznej, testowany na ludziach, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Według badania naukowego opublikowanego w czasopiśmie Lancet Public Health, które zatwierdziło dane z 43 badań i skonsultowało się z ponad 3000 kobiet w sprawie używania kubeczka, potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność kubeczków menstruacyjnych.

 

Anatomia a Beppy Cup

Czy kubeczek może uszkodzić moją błonę dziewiczą?

Błona dziewicza może zostać uszkodzona podczas zakładania kubeczka. Warto wiedzieć, że błona dziewicza nie jest zamkniętą membraną, w przeciwnym razie płyn menstruacyjny również nie wydostawałby się na zewnątrz. Błona dziewicza jest brzegiem lub zgrubieniem pochwy. U każdej kobiety jest ona inna, czasami jest to krawędź poszarpana, a czasami nieco gładsza. Podczas wkładania kubeczka może dojść do rozerwania brzegu, co może spowodować krwawienie. W niektórych przypadkach to rozdarcie może się zagoić i ponownie zamknąć. Również podczas uprawiania sportu, samodzielnych eksploracji, stosowania tamponów itp. błona dziewicza może ulec uszkodzeniu.

W niektórych krajach, kulturach lub religiach status błony dziewiczej jest ceniony i związany z dziewictwem kobiety. Jednak bycie dziewicą nie jest definiowane przez stan błony dziewiczej, według standardów medycznych osoba jest dziewicą, dopóki nie zaangażuje się w seks penetracyjny.

Nadal jestem dziewicą; czy mogę używać Beppy Cup?

Tak, jako dziewica możesz używać kubeczka. Kubeczek, tak jak każdy inny wewnętrzny produkt menstruacyjny, może uszkodzić twoją błonę dziewiczą.

 

Czy kubeczek może się zgubić w Twoim ciele?

Nie, kubeczek menstruacyjny nie może zgubić się w twoim ciele. W końcowej części kanału pochwy znajduje się szyjka macicy. W trakcie cyklu szyjka macicy zmienia swoją twardość i położenie (wyżej/niżej). W okresie płodnym szyjka macicy staje się bardziej miękka i leży wyżej w pochwie, z lekko otwartym ujściem (maks. 4 mm). Otwór ten jest zbyt mały, aby kubeczek mógł wejść głębiej w ciało.

 

Czy moja krew ma zapach?

Tak, krew pachnie jak żelazo. Twoja krew powinna mieć bardzo delikatny zapach. Jeśli krew ma nieprzyjemny zapach, radzimy skontaktować się z lekarzem.

Czy mój Beppy Cup będzie pasował, jeśli mam niską szyjkę macicy?

Każda kobieta jest inna, mamy klientki z niską, średnią i wysoką szyjką macicy i Beppy Cup pasuje idealnie. Beppy Cup ma jeden uniwersalny rozmiar S/M, który jest odpowiednia dla większości kobiet. Niemniej jednak najlepiej wypróbować Beppy Cup, aby przekonać się, czy jest on odpowiedni dla Ciebie.

 

Czy mogę używać Beppy Cup, jeśli mam wkładkę domaciczną?

Tak, według ginekologów, kubeczek może być używany z wkładką wewnątrzmaciczną (IUD). Jednakże, jak w przypadku wszystkich wątpliwości związanych z ginekologią, należy skonsultować się z lekarzem. Bardzo ważne jest, abyś nauczyła się jak wyjmować kubeczek, aby nie przesunąć wkładki wewnątrzmacicznej.

 

 

Seks z Beppy Cup

Czy mogę uprawiać seks, kiedy mam założony kubeczek menstruacyjny Beppy Cup?

Tak, można odbywać stosunki seksualne podczas używania kubeczka. Zalecamy, aby robić to w lżejszych dniach miesiączki. Upewnij się jednak, że kubeczek znajduje się jak najgłebiej, dzięki temu kanał pochwy będzie wolny.

Czy mój partner może poczuć kubeczek Beppy Cup podczas uprawiania seksu?

Kiedy kubeczek jest włożony we właściwe miejsce, Ty i Twój partner nie będziecie go czuć.  Czasami, jeśli Twój partner jest świadomy, że nosisz kubeczek podczas uprawiania seksu, może on być lekko wyczuwalny. Nie zaszkodzi to Tobie ani Twojemu partnerowi, ponieważ kubeczek jest bardziej miękki niż zwykłe kubeczki, a innowacyjna konstrukcja ma pętlę do usuwania zamiast trzpienia.

 

Trwałość Beppy Cup

Czy kubeczek Beppy Cup jest trwały?

Kubeczek Beppy Cup nadaje się do wielokrotnego użytku przez wiele lat. Jeśli dbasz o środowisko, kubeczek menstruacyjny jest najlepszą alternatywą dla kilogramów pudełek, celulozy, plastiku i aplikatorów, które co miesiąc wyrzucamy do śmieci.

kubek menstruacyjny, Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup – najczęściej zadawane pytania, Kubeczek menstruacyjny BEPPY CUP i Tampony BEPPY
kubek menstruacyjny, Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup – najczęściej zadawane pytania, Kubeczek menstruacyjny BEPPY CUP i Tampony BEPPY
kubek menstruacyjny, Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup – najczęściej zadawane pytania, Kubeczek menstruacyjny BEPPY CUP i Tampony BEPPY
Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup
Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup
Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup
Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup
Kubeczek menstruacyjny Beppy Cup

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Adres

AMED S.K.A.

Wyłaczny Autoryzowany Importer i Dystrybutor BEPPY w Polsce

KOKANIN 84B
62-817 Żelazków

Kontakt

+ 48 883 949494
sklep@amed.net.pl

Godziny pracy

Pn-Pt:  9.00 – 16.00

Translate »